Tak blisko Zakopanego krajobraz urzeka swym pięknem!

Dom Wypoczynkowy „Gabrysia” leży w Bukowinie Tatrzańskiej, na Wierchu Olczańskim skąd rozciąga się przepiękny widok na całą panoramę Tatr!

 

O atrakcyjności „Gabrysi” decyduje właśnie między innymi jej lokalizacja – nieopodal rozciągają się Tatry, można wybrać się na szlak Orla Perć lub odwiedzić Dolinę Pięciu Stawów, czy równie popularne Morskie Oko, skąd wiedzie szlak na najwyższy polski szczyt - Rysy. W odległości jedynie 15 km znajduje się Zakopane, a jeszcze bliżej, bo tylko ok. 10 km jest do granicy ze Słowacją, dzięki czemu „Gabrysia” to dobry punkt wypadowy dla osób, które chcą zwiedzić Słowackie Tatry i spędzić przy tym niezapomniane chwile.

 

Bukowina Tatrzańska oferuje turystom łatwe trasy spacerowe, spływ łodziami pontonowymi i kajakami po Białce. Ponadto funkcjonują tu ośrodki jazdy konnej oraz restauracje serwujące rewelacyjne regionalne dania - do najbliższej karczmy regionalnej jest zaledwie 800 m. Turyści na pewno będą zachwyceni odbywającymi się w miejscowości imprezami folklorystycznymi oraz kontaktem z lokalną kulturą. Okolica sprzyja również uprawianiu sportów zimowych i rekreacji. Dlaczego?

 

W pobliżu „Gabrysi” zlokalizowane zostały aż 22 wyciągi narciarskie, a także kilka stacji narciarskich takich jak:

- RUSIŃ-SKI - to rodzinna stacja narciarska, w której ofercie znajduje się czteroosobowa kolej orczykowa, dwa wyciągi orczykowe, wyciąg dla najmłodszych oraz trasy o zróżnicowanym stopniu trudności;

- Turnia - jest najbardziej popularnym ośrodkiem narciarskim w Bukowinie Tatrzańskiej. Dysponuje dwuosobowym wyciągiem krzesełkowym, wzdłuż którego biegnie czerwona trasa;

- Zwyrtlik - to wyciąg talerzykowy, mający długość 400 m, w pobliżu którego znajduje się wypożyczalnia sprzętu narciarskiego;

- Stacja Narciarska Jurgów – mieści się na południe od Jurgowa i oferuje narciarzom ponad 4 km tras zjazdowych o różnym stopniu trudności.

Zlokalizowane są tu także narciarskie trasy biegowe.

W ośrodku Czarna Góra oferowanych jest 8 km tras zjazdowych od bardzo łatwych do bardzo trudnych. Można tu także uprawiać paralotniarstwo i ekstremalną jazdę rowerową! W Białce Tatrzańskiej istnieją natomiast dwa ośrodki narciarskie, a mianowicie Kotelnica Białczańska i Bania, które obsługiwane są przez 5 kolei krzesełkowych oraz 10 wyciągów orczykowych. Miłośnicy tego rodzaju sportu będą więc mieli z czego wybierać!

 

W okolicy można także skorzystać z basenów termalnych. Jednym z najbardziej znanych obiektów tego typu w Polsce jest Terma Białka. Miejsce jest dostępne dla turystów o każdej porze roku. W zależności od potrzeb do wyboru jest strefa głośna, obfitująca w różnego rodzaju rozrywki i atrakcje, a także strefa cicha, która będzie idealnym rozwiązaniem dla spragnionych spokoju. Obiekt wyposażony został w pięć saun oraz strefę VIP. W lecie oferuje otwarte baseny i zjeżdżalnie. Innym tego typu obiektem jest Terma Bukovina, będąca największym kompleksem termalnym w Polsce, leżącym ok. 1 km od willi „Gabrysia”. Gościom udostępnia gorącą wodę bogatą w składniki mineralne, dzięki czemu zapewnia nie tylko relaks i dobrą zabawę, ale także zdrowie. Terma składa się z 20 basenów zewnętrznych i wewnętrznych o różnej temperaturze wody, sauny, jacuzzi, gabinetów SPA, a także zjeżdżalni.

 

Warto więc się tu wybrać jak najszybciej, by cieszyć się urzekającymi krajobrazami oraz możliwościami sportowo-rekreacyjnymi jakie oferuje „Gabrysia”!
GABRYSIA
Wierch Olczański 59          Bukowina Tatrzańska          18 20 77 519          519 803 864          gabrysia@bukowinatatrzanska.pl
1999-2022 © MATinternet Zakopane Powered by MATcms