Gabrysia

Okolica

Noclegi w Bukowinie Tatrzańskiej

Tak blisko Zakopanego krajobraz urzeka swym pięknem!

Dom Wypoczynkowy „Gabrysia” leży w Bukowinie Tatrzańskiej, na Wierchu Olczańskim skąd rozciąga się przepiękny widok na całą panoramę Tatr!

O atrakcyjności „Gabrysi” decyduje właśnie między innymi jej lokalizacja – nieopodal rozciągają się Tatry, można wybrać się na szlak Orla Perć lub odwiedzić Dolinę Pięciu Stawów, czy równie popularne Morskie Oko, skąd wiedzie szlak na najwyższy polski szczyt - Rysy. W odległości jedynie 15 km znajduje się Zakopane, a jeszcze bliżej, bo tylko ok. 10 km jest do granicy ze Słowacją, dzięki czemu „Gabrysia” to dobry punkt wypadowy dla osób, które chcą zwiedzić Słowackie Tatry i spędzić przy tym niezapomniane chwile.

Bukowina Tatrzańska oferuje turystom łatwe trasy spacerowe, spływ łodziami pontonowymi i kajakami po Białce. Ponadto funkcjonują tu ośrodki jazdy konnej oraz restauracje serwujące rewelacyjne regionalne dania - do najbliższej karczmy regionalnej jest zaledwie 800 m. Turyści na pewno będą zachwyceni odbywającymi się w miejscowości imprezami folklorystycznymi oraz kontaktem z lokalną kulturą. Okolica sprzyja również uprawianiu sportów zimowych i rekreacji. Dlaczego?


W pobliżu „Gabrysi” zlokalizowane zostały aż 22 wyciągi narciarskie, a także kilka stacji narciarskich takich jak:

  • w odległości 2 km - RUSIŃ-SKI - to rodzinna stacja narciarska, w której ofercie znajdują się dwie koleje cztero i sześcioosobowe, czteroosobowa kolej orczykowa, dwa wyciągi orczykowe, wyciąg dla najmłodszych oraz trasy o zróżnicowanym stopniu trudności;
  • w odległości 100 m - Turnia - jest najbardziej popularnym ośrodkiem narciarskim w Bukowinie Tatrzańskiej. Dysponuje dwuosobowym wyciągiem krzesełkowym, wzdłuż którego biegnie czerwona trasa;
  • w odległości 200 m - Zwyrtlik - to wyciąg talerzykowy, mający długość 400 m, w pobliżu którego znajduje się wypożyczalnia sprzętu narciarskiego;
  • w odległości ok. 8 km - Stacja Narciarska Jurgów – mieści się na południe od Jurgowa i oferuje narciarzom ponad 4 km tras zjazdowych o różnym stopniu trudności. Zlokalizowane są tu także narciarskie trasy biegowe.
  • w odległości ok. 7 km - W ośrodku Czarna Góra oferowanych jest 8 km tras zjazdowych od bardzo łatwych do bardzo trudnych. Można tu także uprawiać paralotniarstwo i ekstremalną jazdę rowerową!
  • w odległości ok. 4 km - Górna stacja Kotelnicy Białczańskiej. W Białce Tatrzańskiej są dwa ośrodki narciarskie, a mianowicie Kotelnica Białczańska i Bania, które obsługiwane są przez 5 kolei krzesełkowych oraz 10 wyciągów orczykowych. Miłośnicy tego rodzaju sportu będą więc mieli z czego wybierać!


W okolicy można także skorzystać z basenów termalnych
. Jednym z najbardziej znanych obiektów tego typu w Polsce jest Terma Bukovina, będąca największym kompleksem termalnym w Polsce, leżącym ok. 1 km od willi „Gabrysia”. Gościom udostępnia gorącą wodę bogatą w składniki mineralne, dzięki czemu zapewnia nie tylko relaks i dobrą zabawę, ale także zdrowie. Terma składa się z 20 basenów zewnętrznych i wewnętrznych o różnej temperaturze wody, sauny, jacuzzi, gabinetów SPA, a także zjeżdżalni. W niedalekiej okolicy znajdują się również termy w Białce i w Szaflarach.

Warto więc się tu wybrać jak najszybciej, by cieszyć się urzekającymi krajobrazami oraz możliwościami sportowo-rekreacyjnymi jakie oferuje „Gabrysia”!